Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/11/2021

Πωλητής Χονδρικής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Εισαγωγή
Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο της τεχνολογίας (εμπόριο τεχνολογικών προϊόντων), ζητά Πωλητή Χονδρικής Β2Β για την περιοχή του Νομού Ευβοίας-Βοιωτίας για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες
Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
Διαχείριση και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας στο Νομό Ευβοίας-Βοιωτίας . Τακτικές επισκέψεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών
Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη του πελατολογίου
Εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα/υπηρεσίες της εταιρείας
Χτίσιμο μακροχρόνιων συνεργασιών
Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα
Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων στον κλάδο της τεχνολογίας απαραίτητη ή προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B
Θα εκτιμηθεί πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ
Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office (Word, Excel)
Δίπλωμα Β’ Κατηγορίας
Δυνατότητα ταξιδιών απαραίτητη
Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών