Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/03/2023

Υπάλληλος Λινοθήκης-Σκίαθος

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ | ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Αγαπάς τον τουρισμό και θέλεις να χτίσεις μια καριέρα ή να εξελιχθείς;
Θέλεις να γίνεις και εσύ μέλος της οικογένειας Philian;

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts ,με 15 ξενοδοχειακές μονάδες σε Σκιάθο και Θεσσαλονίκη ,αναζητάει δυναμικούς και ταλαντούχους συνεργάτες για την καλοκαιρινή σεζόν του 2023.
Αρμοδιότητες :
• Πραγματοποίηση όλων των σταδίων της καθαριότητας των λινών, που περιλαμβάνουν την λειτουργία των πλυντηρίων και στεγνωτηρίων, το σιδέρωμα, το δίπλωμα, την αποθήκευση και τη διανομή τους.
• Δίπλωμα και τοποθέτηση των λινών στα κατάλληλα ράφια
• Γνώση του τρόπου λειτουργίας των πλυντηρίων ρούχων
• Διατήρηση του επίπεδου των αποθεμάτων
• Διατήρηση καθαριότητας των πλυντηρίων και του χώρου
• Ενημέρωση του υπεύθυνου του ξενοδοχείου για τυχόν ζημιές ή ελλείψεις που διαπιστώνει στα δωμάτια ή στην λινοθήκη.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4* ή 5*
• Βασική Γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Ευχάριστη διάθεση και όρεξη για εργασία
• Υπευθυνότητα και εντιμότητα
• Ευγένεια
• Επικοινωνιακές δεξιότητα
• Καλή υγεία και σωματική αντοχή
• Ικανότητα ορθοστασίας για μεγάλα χρονικά διαστήματα
• Εξοικείωση με απορρυπαντικά και εξοπλισμό πλυντηρίων

Παροχές

Παρέχονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη