Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/11/2022

Στελέχη τμήματος διεκπεραίωσης - Customer Service & Φορτώσεων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία Logistics με έδρα στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης ζητά να προσλάβει Στελέχη τμήματος Διεκπεραίωσης.

Θέσεις εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Τα καθήκοντα της/του υποψηφίου:

  • Λήψη εντολών φόρτωσης (από πελάτες-δίκτυο-τμήμα πωλήσεων)
  • Υποστήριξη στον προγραμματισμό φορτώσεων
  • Υποστήριξη στις ναυλώσεις αυτοκινήτων διεθνών μεταφορών
  • Παρακολούθηση διαδικασιών εκτέλεσης έργου
  • Διεκπεραίωση σχετικών εγγράφων
  • Συντήρηση και επέκταση των σχέσεων με τους πελάτες-προμηθευτές
  • Καθημερινή επικοινωνία και υποστήριξη προς τους πελάτες
  • Οργάνωση και παρακολούθηση των παραδόσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση ERP
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων Microsoft Office Outlook,Excel,Word
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και Γερμανικών και Γαλλικών
  • Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και ευελιξίας

Παροχές

  • Σταθερή και μόνιμη εργασία
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας