Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα

Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/6/2024

Promoter

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση

Η Cosmos Health Inc. είναι ένας διεθνής όμιλος εταιριών υγείας που ιδρύθηκε το 2009 και έχει την έδρα της στο Σικάγο, Ιλινόις.
Ο όμιλος δραστηριοποιείται στον τομέα των nutraceuticals προϊόντων μέσω των ιδιοπαραγώμενων προϊόντων της "Sky Premium Life" και "Mediterranation".

Η Cosmos Health Inc. λειτουργεί επίσης στον φαρμακευτικό τομέα μέσω της παροχής μιας ευρείας γκάμας προϊόντων OTC.
Επιπλέον, ο όμιλος δραστηριοποιείται στον τομέα της διανομής υγειονομικού υλικού μέσω των θυγατρικών της στην ΕΕ και στο Ηνωμένο Βασίλειο που εξυπηρετούν τα φαρμακεία λιανικής πώλησης και τους χονδρέμπορους διανομείς.

Ο όμιλος ζητά Promoters.

Αρμοδιότητες:
  • Διανομή διαφημιστικού υλικού και δειγμάτων με στόχο την πώληση του προϊόντος ή της υπηρεσίας στα φαρμακεία
  • Επικοινωνία με το αγοραστικό κοινό για την επίλυση αποριών και ερωτημάτων σχετικές με το προϊόν
  • Παρουσίαση προϊόντος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΤΕΙ η ΙΕΚ
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ευχέρεια στη χρήση νέων τεχνολογιών (smartphones, tablets)
  • Η εμπειρία στον κλάδο διατροφολογίας, αισθητικής ή γενικότερα επιστημών υγείας ή / και ο τίτλος σπουδών στο συγκεκριμένο τομέα θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα

Δεξιότητες:

  • Αναπτυγμένες κοινωνικές δεξιότητες (ευγένεια, αναγνώριση του πλαισίου της επικοινωνίας και του προφίλ του συνομιλητή)
  • Εξωστρέφεια: ευχέρεια λόγου και άνεση στην επικοινωνία με το κοινό. Διαπραγματευτικές ικανότητες, πειστικότητα στο λόγο, δεξιότητες επιχειρηματολογίας
  • Ισχυρό αίσθημα αυτοπεποίθησης

Παροχές

  • Σταθερός Μισθός
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Αυτοκίνητο