Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/06/2023

Στέλεχος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΡΗΤΗ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον οδοντιατρικό χώρο, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της έναν/μια πωλητή/τρια, για την στελέχωση της ομάδας των πωλήσεων. Ο/Η πωλητής/τρια που θα προσληφθεί θα είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη αλλά και την εξυπηρέτηση του πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του καθώς και την υποστήριξη εκπαιδευτικών σεμιναρίων, εκδηλώσεων και εκθέσεων.

Αρμοδιότητες
  • Ανάπτυξη και αξιοποίηση της πελατειακής βάσης της εταιρείας στην περιοχή του
  • Προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών σε υφιστάμενους και νέους πελάτες
  • Παραλαβή, δημιουργία και παρακολούθηση παραγγελιών από την αρχή μέχρι την οριστικοποίηση τους
  • Υποστήριξη πελατών μετά την πώληση
  • Δημιουργία και προώθηση δυνατών, μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες, συνεργαζόμενος μαζί τους και κατανοώντας τις ανάγκες τους
  • Παρακολούθηση και ανάλυση ανταγωνισμού
  • Συμμετοχή σε εκδηλώσεις, συνέδρια και εμπορικές εκθέσεις με στόχο την προσέγγιση νέων πελατών
  • Επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας για την διασφάλιση άριστης ενημέρωσης και εξυπηρέτησης των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε τμήμα στη διαχείριση πωλήσεων
  • Εξωστρέφεια και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Προσανατολισμό στην άριστη εξυπηρέτηση πελατών
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητες διαχείρισης χρόνου
  • Άριστη χρήση του γραπτού και προφορικού λόγου
  • Ικανότητα δημιουργίας και πραγματοποίησης παρουσιάσεων προσαρμοσμένων στις ανάγκες του κοινού
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση