Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/05/2020

International Sales Manager (Κωδ. Θέσης: CLRFRZ0320)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας παραγωγής ψυγείων και καταψυκτών, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

International Sales Manager
Κωδικός Θέσης: CLRFRZ0320

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό
  • Σύνταξη και αποστολή προσφορών
  • Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών
  • Έρευνα αγοράς, ανάλυση ανταγωνισμού και αξιολόγηση πληροφοριών
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
  • Συνεχής παρακολούθηση της παγκόσμιας αγοράς σε επίπεδο εξαγωγικών δυνατοτήτων και δυνητικών ευκαιριών
  • Επαγγελματικά ταξίδια (στο εξωτερικό)

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης οικονομικής ή θετικής κατεύθυνσης
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών
  • Γνώση πωλήσεων στον τομέα των βιομηχανικών προϊόντων
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office & MS Outlook
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Επιθυμητή η γνώση γαλλικής ή/ και ισπανικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Υψηλή ικανότητα προσαρμογής και ευελιξίας σε διαφορετικές συνθήκες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Κινητό τηλέφωνο και laptop
  • Extra Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης