Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/12/2020

Engineering Consultant

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Engineering Consultant είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Πωλήσεων και συγκεκριμένα του τμήματος Πωλήσεων Ελλάδας, με έδρα την Ευκαρπία. Η θέση αναφέρεται στον Regional Sales Manager.

Κύρια καθήκοντα:

  • Αναπτύσσει σχέσεις συνεργασίας και εμπιστοσύνης με αρχιτέκτονες, τεχνικά γραφεία, κατασκευαστικές εταιρείες κλπ. και συνεισφέρει στην αύξηση των πωλήσεων του ομίλου μέσω των έργων που προσελκύει.
  • Διενεργεί επισκέψεις και να ενημερώνει τον τεχνικό κόσμο για τα υπάρχοντα και τα νέα συστήματα του ομίλου.
  • Διερευνά και να ανιχνεύει την ύπαρξη νέων ή υπό μελέτη έργων με σκοπό την προώθηση προϊόντων του ομίλου σε αυτά.
  • Αξιολογεί τα οικονομικά και τεχνικά δεδομένα του κάθε έργου και να προτείνει τα ανάλογα συστήματα
  • Προτείνει στους ενδιαφερόμενους τεχνικές λύσεις οι οποίες είναι κατασκευαστικά εφικτές και αξιόπιστες, ανάλογα κάθε φορά με τις ανάγκες του έργου.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ ως μηχανικός
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία ως μηχανικός στον κατασκευαστικό κλάδο
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων
  • Καλή γνώση AutoCAD ή άλλου σχεδιαστικού προγράμματος
  • Πολύ καλή γνώση η/υ και της αγγλικής γλώσσας
  • Τεχνικές γνώσεις στον τομέα του αλουμινίου και των κατασκευών θα εκτιμηθούν
  • Οργανωτικότητα, επικοινωνιακές δεξιότητες, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλείσθε να ολοκληρώσετε την αποστολή του βιογραφικού σας αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.