Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/09/2022

HR Officer

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Aegeo Spas, η μεγαλύτερη Ελληνική εταιρεία διαχείρισης κέντρων ευεξίας εντός ξενοδοχειακών μονάδων 4 και 5 αστέρων, με δραστηριότητα σε πάνω από 300 σημεία στην Ελλάδα, την Κύπρο και τα Βαλκάνια, επιθυμεί να προσλάβει άτομο για τη θέση του HR Officer στη Ρόδο.

Περιγραφή θέσης
Ο HR Officer εμπλέκεται σε όλο το φάσμα των δραστηριοτήτων του Ανθρώπινου Δυναμικού για τη διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του Τμήματος εντός της εταιρείας.

Βασικά καθήκοντα
  • Διαδικασία επιλογής προσωπικού όπου περιλαμβάνει περιγραφή θέσεων εργασίας, συλλογή, επιλογή βιογραφικών και διεξαγωγή συνεντεύξεων
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη των πολιτικών και διαδικασιών του τμήματος και της εταιρείας
  • Συνεργασία και επικοινωνία με τους περιφερειακούς διευθυντές για θέματα επιλογής προσωπικού, εργασιακών σχέσεων, και αξιολόγηση όλων των θεμάτων που σχετίζονται με το τμήμα του Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Πραγματοποίηση ταξιδιών στα υποκαταστήματα της εταιρείας και επίλυση προβλημάτων που αφορούν το προσωπικό
  • Προετοιμασία των reports του τμήματος HR (KPIS)
  • Συμμετοχή και επικοινωνία με σχολές για την πρακτική άσκηση σπουδαστών
  • Συμμετοχή σε καμπάνιες επιλογής προσωπικού και σε Ημέρες Καριέρας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού ή Διοίκησης επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση του Microsoft Office
  • Προηγούμενη εμπειρία σε τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού μεγάλων εταιρειών

Δεξιότητες / Προσωπικότητα

  • Καλές επικοινωνιακές ικανότητες (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Εργασία στην κορυφαία εταιρεία στον τομέα της ευεξίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον