Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2019

Τεχνικός Συστημάτων Ασφαλείας

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H εταιρεία Cubitech A.E. στον Ταύρο, αναζητά έναν έμπειρο Τεχνικό Συστημάτων Ασφαλείας, με σκοπό την υποστήριξη και διεύρυνση του τεχνικού της τμήματος.

Αρμοδιότητες:
  • Τεχνική εξυπηρέτηση σε θέματα βλαβών και εγκαταστάσεων, μέσω τηλεφώνου ή email.
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων από απόσταση, μέσω διαγνωστικών τεχνικών και διερευνητικών ερωτήσεων.
  • Δημιουργία & ενημέρωση οδηγιών εγκατάστασης – προώθηση αυτών στους πελάτες.
  • Επισκευή/συναρμολόγηση υπολογιστών, καταγραφικών και συναφών συστημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο ετών ως τεχνικός service και εγκαταστάτης συστημάτων ασφαλείας
  • Άριστη γνώση συστημάτων καταγραφής, CCTV, συναγερμών, ελέγχου πρόσβασης και πυρανίχνευσης
  • Πτυχίο τεχνικής σχολής (ΙΕΚ/ΤΕΙ) σχετικό με το αντικείμενο
  • Καλό επίπεδο Αγγλικών (πιστοποίηση επιπέδου Β2)
  • Πολύ καλή γνώση δικτύων, λειτουργικών συστημάτων
  • Ικανότητα αντίληψης, διάγνωσης και επίλυσης τεχνικών προβλημάτων
  • Ο κατάλληλος υποψήφιος είναι οργανωτικός, συνεπής, άριστος επικοινωνιακά τόσο με τους πελάτες όσο και με τους συνεργάτες, εστιάζοντας με ταχύτητα και ποιότητα στην επίτευξη αποτελέσματος
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση στις τεχνολογικές εξελίξεις στον χώρο των συστημάτων ασφαλείας
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ευχάριστος και σύγχρονος χώρος εργασίας.
Οι ενδιαφερόμενοι που ανταποκρίνονται στην αγγελία, συναινούν στη διατήρηση του βιογραφικού τους στη βάση δεδομένων μας για λόγους στελέχωσης θέσεων εργασίας.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψήφιους που πληρούν τις απαιτήσεις της θέσης.