Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2019

Σερβιτόροι & Βοηθοί

Εστίαση

Πόλη ΛΕΥΚΩΣΙΑ | Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητούνται Σερβιτόροι και Βοηθοί σερβιτόρων για μόνιμη απασχόληση σε ελληνικό ψητοπωλείο στην Λευκωσία της Κύπρου.

Καθήκοντα:
  • Καλωσόρισμα πελατών με προθυμία και ευγένεια. Υπόδειξη για το πού θα καθίσουν και παρουσίαση τουκαταλόγου.
  • Συμβουλές και ιδέες για τους καλύτερους συνδυασμούς φαγητών και ποτών και απάντηση σε ερωτήσεις πελατών.
  • Λήψη παραγγελιών και παράδοσή τους εγκαίρως στα τραπέζια.
  • Έλεγχος του πιάτου και επίλυση οποιονδήποτε ζητημάτων.
  • Διατήρηση προσωπικής καθαριότητας και πλήρωση των απαιτούμενων προτύπων των εστιατορίων.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Επιμελής εργασία με σκοπό την εξαιρετική ποιότητα υπηρεσιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας. Γνώση οποιασδήποτε άλλης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Απαραίτητη η προηγούμενη εμπειρία στις αντίστοιχες θέσεις
  • Δεξιότητες up-selling (αύξηση αξίας του πελάτη).
  • Δυνατότητα οικοδόμησης αποδοτικών σχέσεων με συναδέλφους, με σκοπό την καλύτερη δυνατή συνεργασία.
  • Γνώσεις ταμείου και οποιουδήποτε πληροφορικού συστήματος παραγγελιών.
  • Διαθεσιμότητα εργασίας με βάση ευέλικτο ωράριο, συμπεριλαμβανομένου σαββατοκύριακων και αργιών.
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων με υπομονή και φιλικότητα.
  • Απολυτήριο λυκείου, οποιαδήποτε εκπαίδευση με θέμα την ασφάλεια τροφίμων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Παροχές

  • Διάρκεια Εργασίας: 6 ημέρες/ εβδομάδα
  • Παρέχεται διαμονή με συγκάτοικο του ιδίου φύλου
  • Παρέχονται ασφάλεια και ένσημα
  • Παρέχεται 50 % έκπτωση στα γεύματα
  • Αμοιβή για τη θέση service 5€ / ώρα + tips
  • Αμοιβή για τη θέση βοηθός service 4€/ ώρα + tips
  • Τύπος Εργασίας: Μόνιμη Απασχόληση