Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/4/2021

Υπεύθυνος εμπορικής διαχείρισης / Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία χονδρικού και λιανικού εμπορίου ανταλλακτικών στην Θεσσαλονίκη ζητά Υπεύθυνο εμπορικής διαχείρισης / Βοηθό Λογιστή.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση πελατών / προμηθευτών
  • Έκδοση τιμολογίων και επισκόπηση δαπανών
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών αγορών εντός ΕΕ & Τ.Χ
  • Παρακολούθηση υπολοίπων και ενημέρωση πελατών
  • Έλεγχος και συμφωνία αποθήκης
  • Έλεγχος ταμείων
  • Αναλυτικές αναφορές
  • Συνεργασία με ΙΤ για την εύρυθμη λειτουργία των λογιστικών προγραμμάτων
  • Κλείσιμο μηνός και συμμετοχή στην έκδοση περιοδικών δηλώσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Λογιστικής
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση, σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χρήσης ERP, κατά προτίμηση Galaxy της Singular Logic
  • Ικανότητα διαχείρισης καθηκόντων και προτεραιοτήτων
  • Πνεύμα συνεργασίας και υπευθυνότητας
  • Οργανωτικές Ικανότητες
  • Στρατιωτικές Υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για τους άντρες υποψήφιους)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχα θέση

Παροχές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εξέλιξης