ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΜΥΚΟΝΟΣ ΒΟΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΛΑΡΙΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΘΑΣΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Σύμβουλος Διακόσμησης και Εξυπηρέτησης Πελατών

Κατηγορία: Δημιουργικό Τμήμα - Γραφίστες - Διακόσμηση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εάν ασχολείστε με τη διακόσμηση, έχετε πάθος με την επίτευξη στόχων, την ποιοτική εξυπηρέτηση και το άριστο αισθητικά αποτέλεσμα, και θέλετε να εξελιχθείτε επαγγελματικά και προσωπικά μέσα σε ένα ομαδικό φιλικό και καταξιωμένο περιβάλλον, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση “Σύμβουλος Διακόσμησης και Εξυπηρέτησης Πελατών”!

Αρμοδιότητες:
  • Υποδοχή, διαχείριση και εξυπηρέτηση πελατών στο χώρο εκθετηρίου
  • Κατανόηση των αναγκών και διακοσμητικών επιλογών του πελάτη και καταγραφή τους στην πρόταση συνεργασίας/προσφορά προς τον πελάτη
  • Παραγγελιοληψία και καταχώριση των παραγγελιών στο σύστημα
  • Επισκέψεις σε πελάτες με σκοπό τη διάγνωση των αναγκών και του χώρου
  • Υποστήριξη του πελάτη μετά την ολοκλήρωση της πώλησης

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο Κολλεγίου/ΤΕΙ/ΑΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Διακόσμησης ή Σχεδίου, απαραίτητο
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών τουλάχιστον σε πωλήσεις διακόσμησης, επίπλου, δομικών στοιχείων, HORECA, επιθυμητή
  • Εμπειρία σε πωλήσεις λιανικής, επιθυμητή
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office, ERP προγραμμάτων
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Πελατοκεντρισμός, πωλησιακές ικανότητες, υψηλό κίνητρο και πάθος για επίτευξη πωλησιακών στόχων
  • Ήθος, εργατικότητα, αφοσίωση, ομαδικό πνεύμα
  • Καλαισθησία και σύγχρονη αντίληψη με αγάπη προς τις νέες τάσεις
  • Δυνατότητα για ταξίδια εκτός έδρας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός Μισθός
  • Προμήθεια επί των πωλήσεων
  • Bonus επίτευξης στόχου
  • Συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός της εταιρίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.
ΕΓΓΡΑΦΗ

Σε περίπτωση που έχετε ήδη κάνει εγγραφή, κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε.
Μόνο στο JobFind.gr λαμβάνετε ενημέρωση μόλις η εταιρεία διαβάσει το Βιογραφικό σας!