Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2021

Ψυχολόγος

Υγεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ο πιστοποιημένος, μη κερδοσκοπικός οργανισμός Σύλλογος Νοσηλεία αναζητά κατάλληλο υποψήφιο/υποψήφια, για να καλύψει τη θέση του/της Ψυχολόγου με μερική απασχόληση.
Ο υποψήφιος/ η υποψήφια Ψυχολόγος θα είναι μέλος της διεπιστημονικής Ομάδας της Νοσηλείας και θα συνεργάζεται με όλες τις ειδικότητες (ιατρούς, νοσηλευτές, ψυχολόγους, κοινωνικούς λειτουργούς, φυσικοθεραπευτές) πραγματοποιώντας κατ’ οίκον επισκέψεις στους ωφελούμενους των προγραμμάτων του Οργανισμού, στην περιοχή της Αθήνας.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες
  • Πραγματοποίηση κατ΄ οίκον συνεδριών ή/και τηλεσυνεδριών για την υποστήριξη χρονίως πασχόντων ασθενών ή/και των μελών της οικογένειάς τους (φροντιστές)
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη Διεπιστημονική Ομάδα της Νοσηλείας
  • Χρήση ψηφιακών εργαλείων και της ειδικής διαδικτυακής πλατφόρμας παρακολούθησης ασθενών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ψυχολογίας
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος
  • Εργασιακή εμπειρία
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Ενσυναίσθηση, οργανωτικές ικανότητες, διαχείριση χρόνου, δεξιότητες επικοινωνίας, ικανότητα συνεργασίας
  • Απολυτήριο στρατού ή βεβαίωση νόμιμης απαλλαγής (για τους άνδρες).

Επιπλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες

  • Εμπειρία στην ψυχολογική υποστήριξη χρονίως πασχόντων
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εθελοντική ενασχόληση στον τομέα μη κερδοσκοπικών οργανώσεων
  • Συστατικές επιστολές.

Παροχές

  • Ευελιξία στο ωράριο απασχόλησης
  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Αστική ευθύνη
  • Εκπαίδευση
  • Ευχάριστο, δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας.