Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/08/2020

Production Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Θέλεις να εργαστείς ως Production Manager και να ανήκεις σε μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες τροφίμων της χώρας, με έδρα τη Λάρισα;

Έχεις αποδεδειγμένη προϋπηρεσία ως Production Manager σε βιομηχανικό περιβάλλον και σε ενδιαφέρει η βιομηχανία των τροφίμων;

Θέλεις να εξελίσσεσαι συνεχώς και να ξεχωρίζεις σε κάθε ρόλο που αναλαμβάνεις;

Εάν η απάντηση είναι ναι, τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα!

Ως Production Manager θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Οργάνωση και προγραμματισμό των τμημάτων της παραγωγής βάσει ορισμένων προδιαγραφών και προθεσμιών
  • Εκτίμηση οικονομικών αποτελεσμάτων παραγωγής και διαχείριση προϋπολογισμού
  • Εποπτεία ομαλής λειτουργίας της μονάδας παραγωγής και επίλυση τυχόν πρόβλημάτων της
  • Παρακολούθηση και έλεγχο των αποθεμάτων και των τελικών προϊόντων
  • Ανάθεση εργασιών, επίβλεψη και παρακίνηση προϊσταμένων παραγωγής
  • Διοίκηση, ανάπτυξη και αξιολόγηση προσωπικού παραγωγής
  • Κατάρτιση προτάσεων για τη βελτιστοποίηση της παραγωγικής διαδικασίας
  • Εποπτεία και επαφή με το τεχνικό τμήμα για θέματα συντήρησης και αγοράς εξοπλισμού παραγωγής
  • Σύνταξη τακτικών αναφορών και πρόταση βελτιωτικών προτάσεων για αύξηση αποδοτικότητας και παραγωγικότητας
  • Εποπτεία εφαρμογής των προτύπων ποιότητας και τήρησης της υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

Για να θεωρηθείς ο/η ιδανικός/ή Production Manager θα πρέπει να διαθέτεις τα εξής:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ως Μηχανικός (Μηχανολόγος, Ηλεκτρολόγος, Χημικός, Παραγωγής & Διοίκησης) ή ως Τεχνολόγος Τροφίμων/ Γεωπόνος με ειδίκευση στο τρόφιμο
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών ως Διευθυντής Παραγωγής σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Άριστη γνώση αγγλικών, MS Office και εμπειρία χρήσης ERP
  • Εξαιρετικές οργανωτικές και διοικητικές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης και σύνταξης αναφορών με δείκτες παραγωγικότητας και οικονομικά αποτελέσματα παραγωγής
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης στη Λάρισα
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια, συνέπεια, υπευθυνότητα, δημιουργική και αναλυτική σκέψη
  • Γνώσεις για την ισχύουσα νομοθεσία και την τήρηση προτύπων ποιότητας σε βιομηχανικό περιβάλλον

Παροχές

Ως Production Manager θα έχεις τις ακόλουθες παροχές από την εταιρεία:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό τηλέφωνο & laptop
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυνατότητα κάλυψης εξόδων μετεγκατάστασης
  • Προοπτικές ανάπτυξης και συνεχή εκπαίδευση
  • Εργασία σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο περιβάλλον και μία καλά εδραιωμένη εταιρεία

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση σου ταιριάζει και θέλεις να εργαστείς ως Production Manager, τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα! Εάν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες, μπορείς να καλέσεις στο 2310414731 και να ζητήσεις τον Κωνσταντίνο Παπαδόπουλο. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.