Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/10/2022

Marketing Executive

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρεία Haircare αναζητά να προσλάβει Marketing Executive για πλήρη απασχόληση

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιάζει και προτείνει κατάλληλες στρατηγικές Marketing, καθώς και το προς έγκριση ετήσιο Marketing Plan της Εταιρείας
  • Ανάλυση απόδοσης των διαφημιστικών ενεργειών και προτάσεις βελτιστοποίησης
  • Δημιουργία και παρουσίαση report σε τακτική βάση
  • Οργανώνει και επιβλέπει τις εκστρατείες επικοινωνίας, εκθέσεων και διαφημιστικών εκδηλώσεων
  • Διεξάγει έρευνες αγοράς και ανάλυσης για την αξιολόγηση των τάσεων, της αναγνωσιμότητας της εταιρία καθώς και των επιχειρήσεων ανταγωνισμού
  • Διαχειρίζεται την ιστοσελίδα της Εταιρείας καθώς και όλα τα Social media, που συμμετέχει η εταιρεία
  • Υλοποιεί όλες τις καμπάνιες/προωθητικές ενέργειες σε πελάτες και συνεργάτες
  • Ικανότητα παρουσίασης και προώθησης υπηρεσιών και προϊόντων
  • Οργανώνει και συμμετέχει σε συνέδρια και Εταιρικές εκδηλώσεις
  • Μεριμνά για όλες τις προμήθειες των υλικών Marketing
  • Συνεργάζεται στενά με το Τμήμα Πωλήσεων τις Εταιρείας
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικό πνεύμα, ομαδικότητα και ευελιξία

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:
  • Πτυχίο / Μεταπτυχιακό σε σε Επικοινωνία / Marketing ή παρεμφερές αντικείμενο σπουδών
  • 3-5 χρόνια εμπειρία σε σχετικό αντικείμενο (ιδανικά Διαφημιστική/ ecommerce περιβάλλον)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office
  • Ικανότητα σε συγγραφή κειμένων
  • Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ικανότητα ορισμού προτεραιοτήτων και εκτέλεσης εργασιών σε στενά χρονικά περιθώρια

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφαλιστική κάλυψη
  • Συνεχής εκπαίδευση στο αντικείμενο των προϊόντων και τις υπηρεσίες
  • Προοπτικές προσωπικής εξέλιξης μέσα σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας