Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/09/2022

Στέλεχος για το Τμήμα Χρηματοδοτικών Προγραμμάτων

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με 30ετή παρουσία & ηγετική θέση στον κλάδο των συμβουλευτικών υπηρεσιών, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη, Στέλεχος για το Τμήμα Χρηματοδοτικών Προγραμμάτων.

Ο κάτοχος της θέσης θα αναλάβει σε μόνιμη βάση, τη διεκπεραίωση μελετών οικονομικής & επιχειρησιακής ανάλυσης για λογαριασμό επιχειρήσεων, παρέχοντας την κατάλληλη υποστήριξη & τις συμβουλευτικές υπηρεσίες που θα χρειαστούν, για να εφαρμόσουν τις απαραίτητες επιχειρηματικές τους στρατηγικές, ώστε να αναπτυχθούν & να καινοτομήσουν σε ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό & απαιτητικό επιχειρηματικό περιβάλλον.

Αρμοδιότητες:

  • Κατάρτιση τεχνικο-οικονομικών μελετών, συγκέντρωση δικαιολογητικών, για υπαγωγή επενδύσεων στις διατάξεις ενίσχυσης εθνικών ή/και ευρωπαϊκών επενδυτικών προγραμμάτων (Ε.Σ.Π.Α., αναπτυξιακός νόμος, ευρωπαϊκά, αγροτικά και επενδυτικά προγράμματα)
  • Τεχνική υποστήριξη πελατών για την παρακολούθηση της υλοποίησης των ανωτέρω έργων.
  • Συνεργασία και ανάπτυξη σχέσεων με υφιστάμενους και μελλοντικούς πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικών Επιστημών ή Διπλωματούχων Μηχανικών ή Γεωπόνων με χρηματο-οικονομικές γνώσεις, με ικανότητα επικοινωνίας με επιχειρήσεις και ομαδικής εργασίας.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε επενδυτικά προγράμματα αναπτυξιακού νόμου, ευρωπαϊκών, αγροτικών και ΕΣΠΑ (προαιρετικά, θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως)
  • Εμπειρία στη συμβουλευτική στρατηγικού management, στις τραπεζικές επενδύσεις, στον στρατηγικό και επιχειρησιακό σχεδιασμό ή στις χρηματοοικονομικές αναλύσεις (προαιρετικά, θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως)
  • Άριστη επικοινωνία, παρουσίαση και ικανότητα γραφής στα αγγλικά και τα ελληνικά / η γνώση πρόσθετης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστών

Εφόσον σας ενδιαφέρει μία καριέρα στον τομέα των συμβουλευτικών υπηρεσιών, παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα.