Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/05/2019

Εμπορικός Αντιπρόσωπος (Β2Β)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είμαστε μια ηγετική εταιρεία στο εμπόριο οικιακών συσκευών και σκευών κουζίνας. Στα πλαίσια επέκτασης των επιχειρήσεων μας στην Ελλάδα - ξεκινάμε μια διαδικασία επιλογής για την ακόλουθη θέση:

Εμπορικό Αντιπρόσωπο στην Ελλάδα (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης

Ο κύριος ρόλος της θέσης είναι η ανάπτυξη και η υλοποίηση δραστηριοτήτων με στόχο την αύξηση των πωλήσεων και της κερδοφορίας της εταιρείας, σύμφωνα με την εμπορική στρατηγική της “Sapir Bulgaria“ Ltd. και τους καθορισμένους στόχους, οικοδομώντας αποτελεσματικές σχέσεις με υπάρχοντες (υφιστάμενους) και νέους πελάτες στην επικράτεια της Ελληνικής Δημοκρατίας.

Αρμοδιότητες:
  •  Υπεύθυνος για την επίτευξη των στόχων πωλήσεων, της κερδοφορίας, της διανομής, της ανάπτυξης της αγοράς και της ποιότητας.
  •  Δημιουργία και διατήρηση αποτελεσματικών σχέσεων με τους πελάτες.
  •  Προσδιορίζει τις ευκαιρίες της αγοράς, προετοιμάζει και υλοποιεί σχέδια για τη βελτίωση της εξυπηρέτησης των πελατών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας.
  •  Διαπραγματεύεται και εκτελεί διάφορες δραστηριότητες με πελάτες.
  •  Επιδιώκει ενεργά και αναπτύσσει νέους πελάτες στην περιοχή.
  •  Προετοιμάζει και πραγματοποιεί προγραμματισμένες επισκέψεις σε σημεία πώλησης και διαχειρίζεται την παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας στο εμπορικό δίκτυο (συμμόρφωση με τα πρότυπα εμπορικών συναλλαγών κ.λπ.).
  •  Διαχειρίζεται επαρκώς τους οικονομικούς πόρους που του έχουν ανατεθεί από την εταιρεία, σύμφωνα με την πολιτική της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προσπάθεια επίτευξης υψηλών αποτελεσμάτων
  • Ομαδικότητα  με μια προσέγγιση προσανατολισμένη προς τα αποτελέσματα
  • Υψηλό επίπεδο επικοινωνιακών δεξιοτήτων, επικοινωνίας και δεξιοτήτων πειθούς
  • Ικανότητες προγραμματισμού
  • Άδεια οδήγησης και ετοιμότητα για ενεργό ταξίδι
  • Εξαιρετική ευχέρεια στην ελληνική γλώσσα

Πλεονεκτήματα:

  • MS Office (Word, Excel).