Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/12/2019

IT Support Specialist

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας στο χώρο των τροφίμων, αναζητούμε:

IT Support Specialist (Ref.4818/ITS/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Υπεύθυνος λειτουργίας και ασφαλείας υπολογιστικών συστημάτων και δικτύου
  • Έλεγχος ορθής λειτουργίας υπολογιστικών συστημάτων
  • Αντίγραφα ασφαλείας υπολογιστικών συστημάτων
  • Ενημερώσεις και βελτιστοποιήσεις Υλικού και Λογισμικού
  • Σχεδιασμός και έλεγχος πολιτικής ασφάλειας των δεδομένων της Εταιρείας
  • Υπεύθυνος σχεδιασμού, ανάπτυξης, βελτιστοποίησης και συντήρησης προγραμμάτων Λογισμικού
  • Συντήρηση, αναβαθμίσεις και υποστήριξη κεντρικού ERP Συστήματος (SoftOne ERP βασικές γνώσεις)
  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη, συντήρηση και υποστήριξη περιφερειακών συστημάτων και custom-developed software
  • Επιθυμητή η γνώση SQL Server Administration (SQL Server 2000, SQL Server 2005, SQL Server 2008)
  • Η γνώση Server Administration (PHP - MySQL) θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Διαχείριση Windows / Linux Servers
  • Υλοποίηση καθημερινών ροών του τμήματος Πληροφορικής
  • Υποστήριξη Χρηστών
  • Απομακρυσμένη Υποστήριξη Συστημάτων
  • Έλεγχος Προμηθειών που αφορούν την ορθή λειτουργία των συστημάτων
  • Χρήση τεχνολογιών Microsoft Azure & Office365
  • Γνώση virtualization σε VMWARE ESXi
  • Επιθυμητή γνώση ανάπτυξης ιστοσελίδων όπως e-shop και επεξεργασίας φωτογραφίας
  • Επιθυμητή πιστοποίηση CCNA R/S και MCSA Server 2012/2016

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στον τομέα της Πληροφορικής, μεταπτυχιακό σε αντίστοιχο αντικείμενο θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Προϋπηρεσία ένα τουλάχιστον έτος σε αντίστοιχο ρόλο, ιδανικά σε βιομηχανία
  • Άριστη γνώση MS-Office ή Open-Office
  • Άριστη γραπτή και προφορική επικοινωνία στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα
  • Ικανότητα διάγνωσης, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές γρήγορης ανέλιξης σε ένα αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.