Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/10/2019

Team Leader (Technical Department)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία στην τεχνική υποστήριξη πελατών;
Μπορείς να εμπνεύσεις και να παρακινήσεις μία ομάδα;
Εάν η απάντηση είναι ‘’ναι’’, τότε είσαι αυτός/ή που αναζητάμε.

Θέση Εργασίας
Η ManpowerGroup Greece, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στο χώρο των Τηλεπικοινωνιών, Team Leader για το τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης.

Αρμοδιότητες
Ο Team Leader θα είναι αρμόδιος για την εύρυθμη & αποτελεσματική λειτουργία της ομάδας των συμβούλων τεχνικής υποστήριξης, την εκπαίδευση & ανάπτυξή τους, επιτυγχάνοντας τόσο τους ποιοτικούς όσο και τους ποσοτικούς στόχους που του έχουν ανατεθεί.

Μεταξύ άλλων, ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/ια θα:

  • Καθοδηγεί, παρακινεί και υποστηρίζει τα μέλη της ομάδας του να πετύχουν τους στόχους τους
  • Οργανώνει τις αρμοδιότητες της ομάδας και παρακολουθεί την απόδοσή τους βάσει τόσο των ποιοτικών όσο και των ποσοτικών στόχων, που τους ανατίθενται με βάση τους Δείκτες Απόδοσης (KPIs)
  • Αξιολογεί τους agents και εντοπίζει τις ανάγκες εκπαίδευσης
  • Διαχειρίζεται και επιλύει δύσκολα θέματα/ερωτήματα με ταχύτητα και επαγγελματισμό
  • Εντοπίζει και επιλύει τεχνικούς κινδύνους
  • Συνεργάζεται με τους άλλους Τeam Leaders και Supervisors για την εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση ή σε θέση Team Leader τηλεφωνικού κέντρου
  • Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ σχετικού αντικειμένου
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση ADSL,POTS και VOIP Τεχνολογίας
  • Άριστη χρήση MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές & οργανωτικές ικανότητες
  • Καθοδήγηση & παρακίνηση ομάδας
  • Ομαδικό Πνεύμα Εργασίας και πελατοκεντρική φιλοσοφία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός Μηνιαίος Μισθός
  • Ανταγωνιστικά Bonus παραγωγικότητας
  • Δυνατότητες προσωπικής ανέλιξης σε ένα ευχάριστο & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας