Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/03/2023

Διευθυντής Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΡΥΟΝΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H εταιρία SKAG πρωτοπόρος στην παραγωγή χαρτικών ειδών γραφής και αρχειοθέτησης, επιθυμεί να προσλάβει Διευθυντή πωλήσεων με έδρα την Αθήνα.

Αρμοδιότητες – Ευθύνες

  • Διαμόρφωση και υλοποίηση στρατηγικών ανάπτυξης πωλήσεων
  • Οργάνωση, καθοδήγηση και διοίκηση της ομάδας πωλήσεων
  • Κατάρτιση προϋπολογισμών πωλήσεων και δαπανών, πλάνων πωλήσεων και επισκέψεων σε υφιστάμενους πελάτες και ανάπτυξης της αγοράς σε νέους πελάτες
  • Διαπραγμάτευση με πελάτες με στόχο την επίτευξη αποδοτικών συμφωνιών, αμοιβαία επωφελών
  • Ανάλυση, ερμηνεία, εμπορικών αναφορών για την διοίκηση
  • Απρόσκοπτη συνεργασία με Διευθύνσεις Marketing, Οικονομικών και Παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση και χρήση ERP, CRM κατά προτίμηση SOFTONE,κατάρτισης προϋπολογισμών, αναφορών
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα και στο εξωτερικό Δεξιότητες
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες ανάλυσης ποιοτικών και ποσοτικών δεδομένων
  • Υψηλό επίπεδο συνεργατικότητας και ομαδικού πνεύματος
  • Έμφαση στη δημιουργία υγιών σχέσεων συνεργασίας
  • Υψηλές αξίες, πελατοκεντρική και ανθρωποκεντρική φιλοσοφία

Επιπλέον προσόντα που θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών ΜΒΑ
  • Diploma in sales

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιπλέον παροχές
  • Συνεχής εκπαίδευση