Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/11/2021

UI/UX Web Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Είσαι UI/UX Web Designer; We are hiring!

Ενδιαφερόμαστε να εμπλουτίσουμε τη γραφιστική μας ομάδα με έναν UI/UX Web Designer. Επιθυμούμε προϋπηρεσία δύο χρόνων σε αντίστοιχη θέση και την ανάδειξη των έργων σας ως designer σε ένα ολοκληρωμένο portfolio.

Περιγραφή θέσης UX/ UI web designer - Αρμοδιότητες

  • Μετατροπή ιδεών και concepts σε wireframes και mockups τα οποία ενδυναμώνουν το User Experience.
  • Ανάπτυξη ιδεών για την ενίσχυση της ψηφιακής ταυτότητας των πελατών.
  • Σχεδίαση γραφικών για digital marketing campaigns.

Απαραίτητα Προσόντα

Τεχνικά χαρακτηριστικά
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (photoshop, illustrator).
  • Απαραίτητη γνώση και χρήση του Sketch.
  • Επιθυμητή γνώση άλλων UX design tools (Adobe XD, Figma, InVision Studio κ.α.).
  • Εμπειρία σε σχεδιασμό UX/UI για websites.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά

  • Ολοκληρωμένη αντίληψη τυπογραφίας και χρωμάτων.
  • Ικανότητα ερμήνευσης και οπτικοποίησης των creative briefs.
  • Ταχύτητα και ικανότητα διαχείρισης χρόνου.
  • Φαντασία, δημιουργική σκέψη και ομαδικότητα.
  • Εξοικειωμένη αντίληψη εστίασης στη λεπτομέρεια.
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών projects και εργασιών.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις. (αφορά άντρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Μόνιμη Συνεργασία
  • Δυνατότητα τηλεργασίας
  • Ομαδική & ιδιωτική ασφάλιση