Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2021

Υπεύθυνος Καταστήματος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΤΣΙΜΙΣΚΗ 55 ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Από τα πολυκαταστήματα Κανελλόπουλος ζητείται υποψήφιος για τη θέση Υπεύθυνος Καταστήματος, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας
  • Διασφάλιση της υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος.
  • Καθοδήγηση, εκπαίδευση και ανάπτυξη της ομάδας
  • Προώθηση πελατοκεντρικής κουλτούρας διασφαλίζοντας υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης
  • Επιλογή υποψηφίων για την στελέχωση του καταστήματος
  • Εκπαίδευση ανθρωπίνου δυναμικού.
  • Επίτευξη μηνιαίων στόχων.
  • Τήρηση των προτύπων λειτουργίας VM του καταστήματος.
  • Συντονισμός της ομάδας με βάση τις λειτουργικές διαδικασίες της εταιρίας.
  • Συνεχής έλεγχος και αξιολόγηση για την έγκαιρη αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποτελεσματική διαχείριση ομάδας
  • Επιχειρηματική αντίληψη και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Επικέντρωση στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Φυσικό ταλέντο στην επικοινωνία
  • Πάθος για την τεχνολογία
  • Εστίαση στην επίτευξη απαιτητικών στόχων
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Δίψα για εκπαίδευση και ανάπτυξη Και παράλληλα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχο ρόλο ευθύνης & διαχείρισης ομάδας
  • Εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων, ιδανικά σε περιβάλλον retail
  • Άριστη χρήση H/Υ και εξοικείωση με συστήματα ERP
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και BONUS βάσει επίτευξης στόχου
  • Συνεχής εξέλιξη, σε μια δυναμική & αναπτυσσομένη εταιρεία
  • Διαρκής εκπαίδευση και εμπλουτισμός καθηκόντων
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε αξιοκρατικό περιβάλλον