Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/06/2021

Υπάλληλος Λογιστηρίου σε εταιρεία νομικής μορφής ΙΚΕ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΠΑΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μονοπρόσωπη Ιδιωτική κεφαλαιουχική εταιρεία νομικής μορφής ΙΚΕ η οποία δραστηριοποιείται επί 25 χρόνια στον τομέα της κατασκευής & εμπορίας κουφωμάτων αλουμινίου, Inox & μεταλλικών κατασκευών, ζητά έμπειρο υπάλληλο λογιστηρίου με αποδεδειγμένη πολυετή προϋπηρεσία σε παρεμφερές αντικείμενο εργασιών και εταιρείες νομικής μορφής ΙΚΕ. Απαραίτητη προϋπόθεση ή άριστη γνώση του λογισμικού PYLON.

Περιγραφή Θέσης:
  • Τιμολόγηση μέσω του Pylon των προϊόντων & υπηρεσιών μας
  • Τήρηση υπολοίπων πελατών & προμηθευτών
  • Καθημερινός έλεγχος εισπράξεων πελατών και ενημέρωση των υπολοίπων τους
  • Συμμετοχή στις εργασίες του μηνιαίου κλεισίματος και στην κατάρτιση των οικονομικών αποτελεσμάτων
  • Έλεγχος καρτελών προμηθευτών / πελατών
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με συνεργάτες
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Καταγραφή, παρακολούθηση και έλεγχος συμβάσεων
  • Καταγραφή και αρχειοθέτηση συμβάσεων εργασίας
  • Καθημερινός έλεγχος χρονοδιαγράμματος παραγγελιών/τοποθετήσεων και μηχανογράφηση αντίστοιχων εντύπων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής / λογιστικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση στην χρήση προγραμμάτων ERP
  • Άριστη γνώση Η/Υ, Microsoft Office
  • Τουλάχιστον 10ετη αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη τηλεφωνική επικοινωνία
  • Απαραίτητη γνώση αγγλικών
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Προσήλωση και ικανότητα στην επίτευξη στόχων
  • Πνεύμα συνεργασίας & ομαδικότητας
  • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων
  • Δυνατότητα προσαρμογής και ανταπόκρισης σε νέα πρότυπα & διαδικασίες
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με ευγένεια, δυναμισμό & επαγγελματισμό

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων & εμπειρίας
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης & ανάπτυξης σε ένα σύγχρονο & αξιοκρατικό περιβάλλον