Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/10/2022

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Κορυφαία ελληνική εταιρία εμπορίας ειδών ψύξης-θέρμανσης με εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητά Μηχανολόγο Μηχανικό για τις ανάγκες στελέχωσης του μηχανολογικού τμήματος στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα θέσης:

Επιμέτρηση σχεδίων και σύνταξη προσφορών, παροχή τεχνικής -συμβουλευτικής υποστήριξης πελατών, εξυπηρέτηση πελατών, επικοινωνία με προμηθευτές και διαχείριση προμηθειών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος Μηχανολόγος Μηχανικός ή Μηχανικός Περιβάλλοντος.
  • Καλή γνώση του προγράμματος AUTOCAD.
  • Καλή γνώση αγγλικών.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office) και μηχανογραφικών προγραμμάτων.
  • Βασική γνώση μηχανολογικών εγκαταστάσεων: θέρμανση, κλιματισμό, καύσιμο αέριο κ.λπ.

Παροχές

  • Άριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας με συνεχή εκπαίδευση.
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης σε μία συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρία.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών