Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/2/2020

Χειριστής Κλαρκ – Αποθηκάριος Κατάψυξης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ανώνυμη εταιρεία, μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα, ζητεί για άμεση πρόσληψη Χειριστή Κλαρκ – Αποθηκάριο Κατάψυξης για τη διαχείριση των αποθηκών της για το Υποκατάστημα της στην Παιανία Αττικής.

Οι Αρμοδιότητες της θέσης είναι :

  • Η φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση των ειδών που διακινούνται προς παραγωγή και πελάτες (Α’ Β΄ Υλών & Ετοίμων προϊόντων)
  • Η ασφαλής φόρτωση και εκφόρτωση των προϊόντων και η αποθήκευσή τους – προετοιμασία παραγγελιών (Picking - Packing/ πακετοποίηση) και καταχώρησή τους στο ERP της εταιρείας.
  • Η τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής
  • Η εκτέλεση των αιτήσεων αγορών και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών
  • Η επιμέλεια, ασφάλεια και καθαριότητα των χώρων της αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξοικείωση ηλεκτρονικών προγραμμάτων Αποθήκης WMS - EnterSoft θα εκτιμηθεί)
  • Καλή γνώση χειρισμού υπολογιστών (κυρίως Outlook & Excel)
  • Κάτοχός αδείας χειριστή περονοφόρου οχήματος .
  • Γνώσεις συντήρησης περονοφόρου
  • Ομαδικό πνεύμα με θετική αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Ικανότητα οργάνωσης και ευελιξίας – ανάπτυξης πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων – δέσμευση για το αποτέλεσμα
  • Φρέσκες ιδέες και θέληση να φέρει την βελτίωση και αλλαγή διαδικασιών
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση εταιρίας κατεψυγμένων προϊόντων ή αποθήκη ψυγείου
  • Ικανότητα τοποθέτησης προϊόντων και προετοιμασίας παραγγελιών σε περιβάλλον αποθήκης-κατάψυξης
  • Τήρηση των κανόνων και διαδικασιών σχετικά με την ασφάλεια, την υγιεινή και την ποιότητα ISO, BRC, TAPA

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών έως €42 μικτά / ημέρα ή έως €16,000 μικτά / έτος για χειριστές με ενεργό δίπλωμα.
  • Πενθήμερη
  • Ομαδική Ασφάλιση
  • Εκπαίδευση