Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/11/2022

Αναλυτής Ποιοτικού Ελέγχου(QC_102022)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΡΕΘΥΜΝΟ | ΡΕΘΥΜΝΟ

Η Creta Farms Foods, μία από τις δυναμικότερες Εταιρείες στο χώρο των τροφίμων, ζητά να προσλάβει:

Αναλυτή Ποιοτικού Ελέγχου (Code: QC_102022)

με έδρα το Ρέθυμνο

Βασικές αρμοδιότητες:
  • Εκτέλεση μικροβιολογικών αναλύσεων εισερχόμενων, ενδιάμεσων & τελικών προϊόντων
  • Προετοιμασία υποστρωμάτων
  • Τήρηση αρχείων ελέγχου των Συστημάτων Διαχείρισης Ποιότητας
  • Έλεγχοι υγιεινής και καθαριότητας στις γραμμές παραγωγής
  • Διενέργεια οργανοληπτικών ελέγχων για τη διασφάλιση των ποιοτικών προδιαγραφών των τελικών προϊόντων
  • Αξιολόγηση αποτελεσμάτων και αναφορά αυτών στον αρμόδιο Προϊστάμενο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ (Χημικού / Βιολόγου / Γεωπόνου Τεχνολόγου Τροφίμων / Βιοτεχνολόγου)
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στο χώρο των τροφίμων (επιθυμητό)
  • Γνώση PCR RT-PCR
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Microsoft Office)
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης σε ένα διαρκώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον

Παροχές

  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλο εργασίας
  • Συνεχής υποστήριξη, ανάπτυξη και εκπαίδευση σε μια δυναμικά αναπτυσσομένη εταιρεία