Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/06/2020

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΉΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός με εμπειρία στις τεχνικές πωλήσεις;

Θέλεις να κάνεις το επόμενο σου βήμα ως Μηχανικός Πωλήσεων σε μία από τις πιο γνωστές εταιρείες στον χώρο των συστημάτων ασφαλείας;

Μη χάσεις την ευκαιρία να κάνεις τώρα την αίτησή σου και να εργαστείς σε μια εταιρεία με ηγετική παρουσία στον κλάδο!

Τα καθήκοντα του Μηχανικού Πωλήσεων είναι:
  • Διαχείριση εισερχόμενων αιτημάτων από πελάτες και διεξαγωγή της τεχνικής μελέτης
  • Διαχείριση υφισταμένων πελατών και ανάπτυξη after sales εξυπηρέτησης
  • Ανάπτυξη πελατολογίου, πλάνου πωλήσεων και στρατηγικής
  • Παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης σε τεχνικά θέματα και δημιουργία εξατομικευμένων προσφορών
  • Παρουσίαση των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας σε υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες
  • Διενέργεια ερευνών αγοράς και ανταγωνισμού
  • Σύνταξη αναλυτικών αναφορών προς τη διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα του Μηχανικού Πωλήσεων είναι:
  • Απόφοιτος Πολυτεχνείου με πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και κατεύθυνση Πληροφορικής
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία τουλάχιστον 7 ετών σε μελέτες και κατασκευές έργων IT infrastructure, IP security, IP communication systems
  • Εμπειρία στις τεχνικές πωλήσεις
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office
  • Μέλος του Μητρώου ΤΕΕ
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα στην επίτευξη στόχων πωλήσεων
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και φιλοσοφία
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει στο Μηχανικό Πωλήσεων:
  • Ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση