Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/7/2019

Α' Μάγειρας A la Carte

Εστίαση

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:
  • Προετοιμασία, μαγείρεμα και παρουσίαση των τροφίμων σύμφωνα με τις συνταγές, την ποιότητα και τα πρότυπα παρουσίασης του θερέτρου
  • Προετοιμασία σε μερίδες, τεμαχισμός, εξασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης, ελέγχου της ποιότητας
  • Ο μάγειρας πρέπει επίσης να σέβεται την υγιεινή και την ασφάλεια των τροφίμων
  • Απολυμαίνει τον χώρο της κουζίνας και σέβεται τις κατευθυντήριες γραμμές για την υγιεινή και την ασφάλεια

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστιατόρια ή μεγάλα ξενοδοχεία
  • Πτυχίο σχολής μαγειρικής
  • Καλή γνώση της ελληνικής / της μεσογειακής κουζίνας
  • Ευελιξία, ομαδικότητα, προσαρμοστικότητα
  • Συστατικές επιστολές

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα διαμονής και διατροφής
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Προοπτικές μακροχρόνιας συνεργασίας