Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/05/2020

Receptionist (Πλαταμώνας Πιερίας)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΛΑΤΑΜΩΝΑΣ ΠΙΕΡΙΑΣ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Στο Olympos Hotel & Restaurant προετοιμαζόμαστε για το άνοιγμα της σεζόν που όλοι αναμένουμε με ανυπομονησία και αναζητούμε τους νέους μας συνεργάτες που θα ενισχύσουν την ομάδα μας.
Αναζητούμε υπάλληλο υποδοχής για την καλοκαιρινή σεζόν 2021

Περιγραφή θέσης:

Η υποψήφια θα:

  • Διαχειρίζεται τις ηλεκτρονικές και τηλεφωνικές κρατήσεις
  • Καλωσορίζει και να αποχαιρετά τους επισκέπτες κατά την άφιξη ή την αποχώρηση τους
  • Παρέχει πληροφορίες σχετικά με το ξενοδοχείο, τα διαθέσιμα δωμάτια, τις τιμές και τις υπηρεσίες που παρέχονται
  • Διαχειρίζεται ή διευθετεί τυχόν παράπονα επισκεπτών με επαγγελματισμό και συνέπεια
  • Επικοινωνεί με το τμήμα καθαριότητας και διασφαλίζει oτι όλα τα δωμάτια είναι καθαρά, τακτοποιημένα και πλήρως εξοπλισμένα σύμφωνα με τις διαδικασίες του ξενοδοχείου
  • Διατηρεί ενημερωμένα αρχεία σχετικά με κρατήσεις και πληρωμές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία.
  • Άριστη γνώσης της αγγλικής γλώσσας (προφορική και γραπτή), επιθυμητή η γνώση και περισσότερων ξένων γλωσσών.
  • Γνώσεις προγραμμάτων (Adobe, Εxcel, Word)
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επαγγελματική εμφάνιση

Παροχές

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Διαμονή και Διατροφή