Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/6/2022

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΦΙΞ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Το Jobfind.gr, για λογαριασμό πελάτη του, μεγάλη εταιρία παροχής υπηρεσιών στη Θεσσαλονίκη (περιοχή ΦΙΞ)αναζητά Βοηθό Λογιστή.

Θέση εργασίας πενθήμερης, πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
  • Συμμετοχή στην εκπλήρωση φορολογικών, ασφαλιστικών και λογιστικών υποχρεώσεων
  • Συμμετοχή και υποστήριξη στις εργασίες κλεισίματος και έκδοσης οικονομικών αποτελεσμάτων
  • Συμμετοχή σε όλο το φάσμα των εργασιών του λογιστηρίου και συνεχής προσπάθεια βελτίωσης και αναβάθμισης του επιπέδου των παρεχόμενων υπηρεσιών
  • Σύνταξη περιοδικών αναφορών προς την διοίκηση
  • Παρακολούθηση ταμείου
  • Διαχείριση cash flow και οργάνωση πληρωμών προς προμηθευτές και δημόσιους φορείς
  • Επικοινωνία με χρηματοπιστωτικά ιδρύματα και δημόσιες υπηρεσίες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε εταιρεία με βιβλία Γ' Κατηγορίας ή λογιστικό γραφείο
  • Καλή γνώση των ΕΛΠ και της φορολογικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση της ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση Η/Υ – Microsoft Office
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητές δεξιότητες υποψηφίου:

  • Υπευθυνότητα και ικανότητα ανάληψης ευθυνών
  • Δυνατότητα εργασίας υπό απαιτητικές συνθήκες
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα σύνθεσης

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης