Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/4/2023

Σερβιτόροι Α' & Β'

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΙΘΩΝΙΑ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το ξενοδοχείο 4* Lagomandra Hotel and Spa που βρίσκεται στην Σιθωνία Χαλκιδικής, αναζητεί για την τουριστική περίοδο 2023: Σερβιτόρους Ά & ΄Β

Κύρια καθήκοντα:
  • Καλωσορίζει τους επισκέπτες με ευγένεια και χαμόγελο
  • Λήψη και εκτέλεση των παραγγελιών
  • Σωστή και συνεχής χρήση δίσκου.
  • Ορθή χρήση PDA.
  • Μεταφορά και μάζεμα πιάτων / ποτηριών
  • Εφαρμογή όλων των κανόνων ασφάλειας.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες / κάλυψη εξατομικευμένων αναγκών.
  • Διαχείριση πιθανών παραπόνων και άμεση εξάλειψή τους.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως Σερβιτόρος/α, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (σε προφορικό επίπεδο). Η γνώση δεύτερης και τρίτης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.
  • Πτυχίο Τουριστικής Σχολής (Προαιρετικό)
  • Καλή και άνετη επικοινωνία με πελάτες
  • Επαγγελματισμός / υπευθυνότητα
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικότητα

Παροχές

Η Εταιρεία μας προσφέρει:
  • Δυνατότητες Εξέλιξης
  • Επαγγελματικό Περιβάλλον Εργασίας
  • Διατροφή & διαμονή