Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/10/2019

Marketing & Communications Executive

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΤΑΥΡΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι στέλεχος της Επικοινωνίας και η τεχνολογία δεν είναι απλά η δουλειά αλλά το hobby και το πάθος σου;

Θέλεις να εργαστείς σε μια δυναμική και εξελισσόμενη εταιρία στον κλάδο των συστημάτων ασφαλείας, τότε στείλε μας το βιογραφικό σου για τη θέση του Marketing & Communications Executive.

Ψάχνουμε για έναν/μία υποψήφιο/α που ενδιαφέρεται να μαθαίνει συνεχώς καινούργια πράγματα μέσα σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον, να εστιάζει στο αποτέλεσμα, να λειτουργεί ομαδικά, μεθοδικά και υπεύθυνα.

Μεταξύ άλλων, βασικές αρμοδιότητες της θέσης είναι:

Marketing

  • Προτάσεις για ολοκληρωμένο marketing plan
  • Δημιουργία καμπάνιας για το brand awareness
  • Προωθητικές ενέργειες για direct marketing
  • Ανάπτυξη του ψηφιακού marketing της εταιρείας (σχεδιασμός και ανανέωση ιστοσελίδων, social media)
  • Σχεδιασμός προϊοντικών φυλλαδίων (datasheets, manuals, quick guides κλπ.)
  • Συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες σε θέματα μάρκετινγκ και επικοινωνίας
  • Στενή συνεργασία με το Τμήμα Product Management για την προώθηση ήδη υπαρχόντων και νέων προϊόντων
  • Συνεργασία με το Τμήμα Ανάπτυξης / Πωλήσεων για τη χάραξη κοινής στρατηγικής
  • Διαχείριση του εγκεκριμένου marketing budget
Communications
  • Προετοιμασία εταιρικών παρουσιάσεων για διαφορετικά κοινά
  • Σύνταξη Δελτίων Τύπου & περαιτέρω ανάπτυξη σχέσεων με τα Media στην Ελλάδα και στο εξωτερικό
  • Οργάνωση της παρουσίας της εταιρείας σε διεθνείς εκθέσεις και events
  • Διοργάνωση events για stakeholders της αγοράς στην Ελλάδα και στο εξωτερικό

Απαραίτητα Προσόντα

  •   Άριστη γνώση της Αγγλικής/Ελληνικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)
  • Εξοικείωση με  εργαλεία Digital Marketing, Social Media, Content Creation / Curation
  •  Εμπειρία 3-4 ετών στον χώρο του Μάρκετινγκ

Παροχές

Η εταιρία μας προσφέρει:

  • ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας,
  • συνεχή εκπαίδευση,
  • προοπτικές εξέλιξης
  • σταθερές αποδοχές.