Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/8/2019

Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων - Θεσσαλονίκη

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment  Solutions είναι μέρος του ομίλου ICAP του μεγαλύτερου Ομίλου Παροχής Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στη Νότιο-Ανατολική Ευρώπη. Εξειδικεύεται  στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις

Για λογαριασμό εταιρείας, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο του Ηλεκτρονικού και Ηλεκτρολογικού εξοπλισμού με έδρα στη Θεσσαλονίκη, αναζητούμε στέλεχος το οποίο θα αναλάβει την τεχνική υποστήριξη των πωλήσεων. Η θέση δεν απαιτεί επισκέψεις στην έδρα των πελατών, καθώς η υποστήριξη που θα παρέχεται θα είναι τηλεφωνική.

Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων – Θεσσαλονίκη  (Ref. 4701/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών και ενημέρωσή τους για  τα προϊόντα  της  εταιρίας
  • Παρακολούθηση και εύρεση νέων έργων στην αγορά
  • Προώθηση  νέων προϊόντων στην αγορά
  • Διαχείριση προσφορών
  • Επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα κοστολόγησης με σκοπό την επίτευξη της παραγγελίας

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα:
  • Πτυχίο (ΑΕΙ/ΤΕΙ) Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Καλή γνώση Αγγλικών