Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/09/2020

Junior Graphic Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΠΙΚΕΡΜΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία παραγωγής events, με έδρα στο Πικέρμι  αναζητεί Junior Graphic Designer.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργικός σχεδιασμών λογοτύπων, αφίσας, branding, εντύπου κλπ. για εταιρικά συνέδρια ή social events
  • Νέες δημιουργικές προτάσεις και ιδέες με γνώμονα τα πιο σύγχρονα trends
  • Δημιουργία υλικού για εφαρμογές Digital Marketing (Social campaigns, Spot, video κοκ)
  • Ανανέωση και διαχείριση web sites σε επίπεδο γραφικών
  • Στενή συνεργασία με το τμήμα Marketing για τη διασφάλιση τήρησης των προδιαγραφών και της εταιρικής στρατηγικής
  • Κλείσιμο τελικής μακέτας
  • Επικοινωνία με προμηθευτές στο πλαίσιο της υλοποίησης των δημιουργικών brief
  • Συνεχής παρακολούθηση και ενημέρωση για το design και τις νέες τεχνολογίες
  • Έλεγχος τελικών υλικών προς εκτύπωση
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανώτερες/Ανώτατες σπουδές κατεύθυνσης Design, Graphic Arts κτλ
  • Άριστη γνώση γραφιστικών προγραμμάτων
  • Πάθος για δημιουργικότητα και φρέσκες ιδέες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Εξοικείωση σε εφαρμογές social media και web
  • Άριστη χρήση Adobe Creative Suite (Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign and After Effects)
  • Ανάλυση δημιουργικού brief, προσδιορισμός απαιτήσεων, προγραμματισμός και υλοποίηση βάσει προϋπολογισμού
  • Άριστη γνώση τελικής μακέτας
  • Άριστη γνώση εργαλείων ΜS Office (εμπειρία σε περιβάλλον Office 365 θα εκτιμηθεί)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας, επιπέδου Lower και άνω
  • Γνώσεις προϊοντικής φωτογραφίας και βίντεο θα συνεκτιμηθούν
  • Υπευθυνότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δημιουργική σκέψη και σωστή αντίληψη στις απαιτήσεις του εκάστοτε brief
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Υπευθυνότητα και ανταπόκριση σε σφιχτά deadlines
  • Ικανότητα στον δημιουργικό σχεδιασμό (illustration) ή/και σε motion graphics θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ευελιξία, ομαδικότητα, δυναμισμός

Παροχές

  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

Παρακαλώ οι υποψήφιοι να στείλουν το βιογραφικό τους καθώς επίσης και το Portofolio.