Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/07/2021

Τεχνικός Δικτύων Οπτικών Ινών

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία με αντικείμενο την παροχή υπηρεσιών και συστημάτων ολοκληρωμένων λύσεων στον τομέα των τηλεπικοινωνιών και των δικτύων αναζητά Τεχνικό Δικτύων Οπτικών Ινών για την περιοχή των Ιωαννίνων.

Καθήκοντα θέσης:
  • Μετρήσεις οπτικών ινών με μηχάνημα OTDR
  • Αποκατάσταση και επίλυση βλαβών
  • Εργασίες διασύνδεσης οπτικών δικτύων κορμού και διανομής
  • Αυτοψίες κτιρίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας, Τηλεπικοινωνιών ή συναφούς τομέα
  • Τουλάχιστον 2 έτη εμπειρία πεδίου στον τομέα των τηλεπικοινωνιών
  • Γνώση χειρισμού και συντήρησης εξειδικευμένου τεχνικού εξοπλισμού (μηχανήματα εμφύσησης, OTDR, splicer)
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχή μεταφορικού μέσου και εξόδων κίνησης
  • Παροχή εταιρικού κινητού
  • Δυνατότητα εξέλιξης και εκπαίδευσης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον