Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/5/2022

Υπάλληλος Λογιστήριου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΓΕΩΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ Α.Ε. Μελετών και Γεωπληροφορικής αναζητά Υπάλληλο Λογιστηρίου.

Περιγραφή Θέσης:
  • Υπολογισμός Μισθοδοσίας – Ωρομέτρηση
  • Εργατικά – Συμβάσεις & ΕΡΓΑΝΗ
  • Τήρηση βιβλίων Β’ & Γ’ κατηγορίας
  • Περιοδικές αναφορές/ πληροφόρηση προς διοίκηση
  • Προετοιμασία πιστοποιήσεων επιδοτούμενων προγραμμάτων ΕΣΠΑ
  • Συνεργασία με εξωτερικό λογιστή

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Επαγγελματικά Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ λογιστικής / οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχο γνωστικό αντικείμενο ή αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 ετών
  • Γνώσεις Λογιστικής- Φορολογίας και λογιστικών προγραμμάτων
  • Γνώση Εργατικών και προγραμμάτων Μισθοδοσίας
  • Εξοικείωση στην προετοιμασία οικονομικών αναφορών
  • Άριστη γνώση Excel. Γνώση χρήσης ΜS Office
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος άδειας λογιστή Α’ ή Β’ τάξης του ΟΕΕ
Πρόσθετα Προσόντα:
  • Επαγγελματική συμπεριφορά
  • Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικούς ρυθμούς και συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστες ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Διάθεση για συνεχή μάθηση
  • Ικανότητα να ανάληψης πρωτοβουλιών στα πλαίσια των εταιρικών κανόνων

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Μόνιμη και πολυετής συνεργασία
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση