Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/5/2019

Digital Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ένα από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά φαρμακεία στη Ελλάδα αναζητεί να εντάξει στο δυναμικό του, ένα εξειδικευμένο στέλεχος στο τμήμα Marketing.

Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη και εφαρμογή πλάνου marketing.
  • Συντονισμός και διοίκηση της εσωτερικής ομάδας δημιουργικού, ανάπτυξης περιεχομένου και development.
  • Διαχείριση του Performance marketing και του SEO με συνεργαζόμενες εταιρίες.
  • Σύνταξη reportings.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητό πτυχίο σχετικό με Marketing (ΑΕΙ / ΤΕΙ)
  • Πολύ καλή γνώση σε εργαλεία Digital Analytics (Google Ads / Analytics) και search engine Marketing (SEO / SEM)
  • Γνώση σε Display advertising, social media advertising και cross channel marketing.
  • Πολύ καλή γνώση Excel.
  • Άριστη δυνατότητα γραπτού και προφορικού λόγου στα Ελληνικά - Αγγλικά.
  • Πρόσθετη γνώση σε web design HTML και CSS θα ληφθεί σοβαρά υπόψη.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και επιπλέον bonus με τη επίτευξη στόχων.
  • Δυνατότητα εξέλιξης.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.