Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/8/2019

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις εμπειρία σε εξωτερικές πωλήσεις και θέλεις να εργασθείς ως Πωλητής B2B μιας εταιρείας με δυναμική παρουσία στο χώρο των τροφίμων;

Σου αρέσει η αλληλεπίδραση με τους ανθρώπους και να εργάζεσαι σε ένα δυναμικό περιβάλλον με στόχους; Θα ήθελες να εξελιχθείς στο χώρο των πωλήσεων και να αναπτυχθείς επαγγελματικά;

Εάν η απάντησή σου είναι ναι, τότε έχουμε την κατάλληλη θέση για εσένα και περιμένουμε το βιογραφικό σου.

Ο Πωλητής B2B θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη πελατολογίου σε επιχειρήσεις του κλάδου HoReCa
  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Παρουσιάσεις των προϊόντων στο χώρο των πελατών
  • Εκπαιδεύσεις του προσωπικού των επιχειρήσεων-πελατών για τη σωστή χρήση των προϊόντων
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και ικανοποίησή τους
  • Έλεγχος ροής παραγγελιών
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων
  • Ανάλυση και παρακολούθηση αγοράς και ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για τη θέση του Πωλητή B2B θα διαθέτει:
  • Προϋπηρεσία σε εξωτερικές πωλήσεις προϊόντων ή υπηρεσιών
  • Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και ευελιξία
  • Επικοινωνιακό και εξωστρεφή χαρακτήρα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές

Η εταιρία παρέχει στον Πωλητή B2B τα παρακάτω:
  • Σταθερό μισθό
  • Ασφαλιστική κάλυψη
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Αυτοκίνητο
  • Κινητό & tablet
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Συνεχή εκπαίδευση & δυνατότητα εξέλιξης

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του Πωλητή B2B παρακαλώ να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2310 414731. Ονομάζομαι Χριστίνα Στερκέση και θα χαρώ να σε ενημερώσω.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.