Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/07/2020

Τεχνικός Πωλήσεων Οικοδομικών Υλικών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής εταιρείας δομικών και επικολλητικών υλικών, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο της, αναζητά να καλύψει τη θέση του Τεχνικός Πωλήσεων Οικοδομικών Υλικών για την Αττική και συγκεκριμένα το Κέντρο των Αθηνών, την Ηλιούπολη και Αργυρούπολη.

Αρμοδιότητες:
Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για την εκπαίδευση, το δειγματισμό, την υποστήριξη και την πώληση των προϊόντων της εταιρείας τόσο στο δίκτυο αντιπροσώπων, όσο και στην περαιτέρω ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρείας.

Πιο συγκεκριμένα:
• Ανάπτυξη πωλήσεων και διαχείριση των υπαρχόντων πελατών
• Διεξαγωγή επισκέψεων στα σημεία πωλήσεων και εξεύρεση νέων σημείων
• Διαχείριση αιτημάτων πελατών και παραγγελιοληψία
• Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων B2B και ειδικά σε Field Sales (Πωλήσεις Πεδίου)
• Αποδεδειγμένη εξοικείωση με επίτευξη των στόχων των πωλήσεων
• Ιδανικά, απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ
• Καλή γνώση και χρήση των εφαρμογών MS Office και του διαδικτύου
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Ιδιοκτήτης άδειας οδήγησης αυτοκινήτου κατηγορίας B’
• Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους

Παροχές

• Ανταγωνιστικός μισθός & ασφάλιση
• Υψηλή προμήθεια επί του τζίρου
• Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
• Εταιρικό αυτοκίνητο & έξοδα μετακίνησης
• Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
• Συνεχής προϊοντική εκπαίδευση
• Σταθερό εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες γρήγορης ανέλιξης