Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/2/2023

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός (Commissioning Engineer)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Γνωστή τεχνική εταιρεία στο χώρο της ενέργειας, που εξειδικεύεται στους τομείς προστασίας και ελέγχου υποσταθμών μέσης και υψηλής τάσης, αναζητά - στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης της - Ηλεκτρολόγο Μηχανικό, για να ενταχθεί στην ομάδα της.

Θέση: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Υποσταθμών ΜΤ/ΥΤ
Περιγραφή Θέσης: Η εργασία αποτελείται από δύο σκέλη.
Το πρώτο, αφορά σε εργασίες σε υποσταθμούς, όπως έλεγχος ηλεκτρονόμων προστασίας, έλεγχος καλωδιώσεων, διαγνωστικές μετρήσεις εξοπλισμού ισχύος, όπως σε μετασχηματιστές ισχύος, αυτόματους διακόπτες κλπ.

Το δεύτερο, αφορά στη διεξαγωγή αναφορών (reporting) για όλες τις παραπάνω εργασίες, καθώς και εργασίες μελετών (engineering) για νέους υποσταθμούς.
Αυτός ο συνδυασμός, προσφέρει ένα μείγμα 50% εργασίας εκτός έδρας και 50% εργασίας γραφείου σε ετήσια βάση, και αποτελεί την ιδανική βάση εξέλιξης συνδυάζοντας την εμπειρία του πεδίου με τη θεωρητική / μελετητική εργασία του γραφείου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Άνεση στη χρήση εργαλείων χειρός.
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε συναφές αντικείμενο

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ασφαλές & φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων και απόδοσης
  • Bonus για κάθε ταξίδι
  • Εκπαίδευση & Σεμινάρια
  • Εταιρικό όχημα & κινητό
  • Προοπτικές ανέλιξης