Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/10/2019

Νομικός ΑΠΘ με εξειδίκευση στο Ποινικό Δίκαιο για διδασκαλία

Νομικά

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Φροντιστήριο Ανώτατης Εκπαίδευσης στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με εξειδίκευση στην Νομική Επιστήμη και ηγετική θέση στον χώρο της εκπαίδευσης αναζητά απόφοιτο Νομικής με ειδίκευση στο Ποινικό Δίκαιο.

Περιγραφή Θέσης:

Διδασκαλία μαθημάτων Ποινικού Δικαίου, Ποινικής Δικονομίας και συναφών μαθημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τμήματος Νομικής ΑΠΘ
  • Κάτοχος (ή μεταπτυχιακός φοιτητής) ΜΔΕ Ποινικού Δικαίου Νομικής Σχολή της Ελληνικής Επικράτειας.
  • Πραγματικό ενδιαφέρον για την διδασκαλία
  • Προσαρμογή σε οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Υπομονή, ομαδικό πνεύμα & αίσθημα συνεργασίας

* Προϋπηρεσία δεν απαιτείται.

Παροχές

  • Ουσιαστική, εντατική εκπαίδευση και υποστήριξη από έμπειρους εκπαιδευτές
  • Υψηλές αποδοχές και κάλυψη ασφαλιστικών εισφορών σε περίπτωση αποκλειστικής συνεργασίας (καθεστώς μισθωτού με μπλοκάκι).
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας