Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2021

Sales & Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Από εταιρία με εξειδίκευση στον κλάδο των διαδικτυακών υπηρεσιών marketing ζητείται Sales & marketing Assistant για μερική πρωινή απασχόληση home office.

Αρμοδιότητες

  • Διαρκής επικοινωνία και ενημέρωση υφιστάμενων πελατών με στόχο την προώθηση των υπηρεσιών της εταιρίας
  • Προσέλκυση νέων πελατών με σωστή διερεύνηση των αναγκών τους και καθοδήγηση σε ολοκληρωμένες προτάσεις.
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση digital marketing (social media, newsletter, google campaigns)
  • Υπεύθυνος/η για τη διαμόρφωση content σε όλα τα κανάλια επικοινωνίας
  • Προτάσεις για ανάπτυξη εταιρικού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη των στόχων του
  • Επαγγελματική εμπειρία στο χώρο του Marketing με ιστορικό σχεδιασμού και διεκπεραίωσης ενεργειών
  • Οργάνωση, συνέπεια
  • Κάτοχος πτυχίου Marketing ή παρεμφερούς κλάδου

Παροχές

  • Μισθολογικές απολαβές ανάλογες των προσόντων του υποψηφίου.
  • Συνεχής εκπαίδευση κι ανάπτυξη