Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/03/2023

Πωλητής B2B - Τμήμα Έργων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε., Market Leader στον κλάδο των πλακιδίων & ειδών υγιεινής, με ιστορία 45 ετών, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη της αγοράς στην Ελλάδα και στις διεθνείς αγορές με την ποιότητα, την τεχνογνωσία και τη συνέπεια της, ενώ κατατάσσεται σε ιδιαίτερα υψηλή θέση ανάμεσα στις 400 μεγαλύτερες Ελληνικές εμπορικές επιχειρήσεις.

Αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για την κάλυψη της θέσης Πωλητή B2B για το τμήμα Έργων της εταιρείας στις εγκαταστάσεις μας στον Ασπρόπυργο.

Κύριες Αρμοδιότητες
  • Εξυπηρέτηση των B2B πελατών της εταιρείας
  • Δημιουργία προσφορών/Follow up
  • Τήρηση ενεργειών στο CRM
  • Υποστήριξη των πωλήσεων στο τμήμα Έργων
  • Τήρηση Report
  • Ανάλυση του ανταγωνισμού και των ενεργειών του
  • Συμμετοχή σε εταιρικές εκδηλώσεις (π.χ. παρουσιάσεις, σεμινάρια, συνέδρια, εκθέσεις κλπ.)
  • Επίτευξη στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

Γνώσεις & Δεξιότητες

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι.
  • Πτυχίο Τεχνολογικής Σχολής ή/και Interior Designer θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε Πωλήσεις B2B (Προηγούμενη εμπειρία στον κλάδο των πλακιδίων-ειδών υγιεινής θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office, εφαρμογές CRM, ERP κατά προτίμηση SAP)
  • Επικοινωνιακές και Οργανωτικές Δεξιότητες

Παροχές

Παροχές
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων πωλήσεων
  • Πλήρη απασχόληση
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον