Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/10/2019

Προϊστάμενος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό της γνωστής βιομηχανίας τυριών, ΜΠΕΛΑΣ ΦΙΛΩΤΑΣ & ΥΙΟΣ Α.Ε., με έδρα στην περιοχή της Κυψέλης Ημαθίας, αναζητούμε:

Προϊστάμενο Λογιστηρίου (Ref. 4813/SAC/ESS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Εποπτεία και συντονισμός της ομάδας του λογιστηρίου
  • Οργάνωση όλων των ενεργειών του Λογιστηρίου με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος
  • Παρακολούθηση των οικονομικών στοιχείων της εταιρίας (λογιστικών, φορολογικών και κοστολόγησης)
  • Υποβολή των σχετικών εκθέσεων προς τον Οικονομικό Διευθυντή
  • Εκπόνηση και παρακολούθηση υλοποίησης ετήσιου προϋπολογισμού του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία σε οργανωμένο λογιστήριο, ιδανικά βιομηχανίας σε ανάλογη θέση ή σε θέση Λογιστή (με περισσότερα όμως έτη σχετικής προϋπηρεσίας)
  • Άριστη γνώση Λογιστικής και σε θέματα που άπτονται αυτής (πρότυπα, σύνταξη οικονομικών καταστάσεων, ΦΠΑ, δηλώσεις κ.λπ.)
  • Πολύ καλή χρήση εφαρμογών MS Office και των συστημάτων ERP
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Αναλυτική και συνδυαστική σκέψη και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εμπιστευτικότητα, δυναμισμός και ακεραιότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.