Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/01/2023

Υπεύθυνος Πιστωτικού Ελέγχου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Κονσερβοποιία Βορείου Αιγαίου Α.Ε.Β.Ε , μια από τις πιο μοντέρνες και σύγχρονες βιομηχανίες επεξεργασίας & τυποποίησης ψαρικών στην Ευρωπαϊκή Ένωση και ηγετική παρουσία στην Ελληνική αγορά , γνωστή για τα Brand TRATA , FLOKOS , DAKOR ,BARON αναζητά Υπεύθυνο Πιστωτικού Ελέγχου, με έδρα το εργοστάσιο της εταιρείας στο Κιλκίς .

Η θέση αναφέρεται στην Εμπορική Διεύθυνση :

Περιγραφή θέσης :
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας βάση εμπορικών συμφωνιών
  • Έλεγχος και διαχείριση προωθητικών αποδόσεων & παροχών πελατών βάση συμφωνιών
  • Διενέργεια πιστωτικών ελέγχων και φερεγγυότητας των πελατών σε συνεργασία με την οικονομική διεύθυνση
  • Παρακολούθηση υπόλοιπων και καθυστερήσεις
  • Δημιουργία στατιστικών και λογιστικών εκθέσεων που αφορούν θέματα εισπράξεων και κόστους καναλιών διανομής
  • Λογιστικές καταχωρήσεις εκπτώσεων & παροχών πελατών στο σύστημα της εταιρείας
  • Διατήρηση και συνεχής ανανέωση αρχείου προβλέψεων αποδόσεων παροχών ανά πελάτη βάση εμπορικών συμφωνιών και εκτιμήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ επιθυμητού υποψηφίου:
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο τμήμα εταιρείας Τροφίμων , τουλάχιστον 5 ετών
  • Πτυχίο οικονομικής κατεύθυνσης
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες δεξιότητες πληροφορικής (Microsoft Office & ERP)
  • Εμπορική & Λογιστική αντίληψη
  • Υψηλή ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Αναλυτική σκέψη και άριστη επικοινωνία σε όλα τα επίπεδα
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, ομαδικό πνεύμα και εξωστρέφεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πλήρης απασχόληση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης σε μια εταιρεία που αναπτύσσεται
  • Επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εξαιρετικό και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας