Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/12/2018

Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ

Η εταιρεία Louis Hotels, με πολυετή επιτυχημένη παρουσία στην Τουριστική βιομηχανία, σε Ελλάδα και Κύπρο, ζητάει άτομα για τα ξενοδοχεία της στην Κύπρο, στην πιο κάτω θέση:

Chef

Απαραίτητα Προσόντα

Κύρια καθήκοντα / ευθύνες:

  • Είναι υπεύθυνος για την οργάνωση, διαχείριση, εποπτεία και ομαλή λειτουργία της κουζίνας με απώτερο στόχο τη παραγωγή και προσφορά ποιοτικού φαγητού στα εστιατόρια του Ξενοδοχείου που να ανταποκρίνεται στις ανάγκες και προσδοκίες των πελατών.
  • Συμμετέχει στη διευθυντική ομάδα του ξενοδοχείου και συμβάλει αποτελεσματικά στην επίτευξη των στρατηγικών στόχων του ξενοδοχείου.
  • Ετοιμάζει το εβδομαδιαίο πρόγραμμα εργασίας.
  • Μεριμνά για την έγκαιρη κι ‘άμεση επίλυση των διαφόρων προβλημάτων που ενδεχομένως να εγείρονται κι’ ασκεί την προσωπική επιρροή του για την θετική επίλυση τους.
  • Να εντοπίζει τις εκπαιδευτικές ανάγκες του προσωπικού του.
  • Να διασφαλίζει το ψηλότερο επίπεδο υγιεινής τροφίμων στην ετοιμασία φαγητών, στους χώρους φύλαξης και ψυκτικούς θαλάμους, στο χώρο επεξεργασίας και μαγειρέματος, στις κουζινικές εγκαταστάσεις και στο σερβίρισμα φαγητών.
  • Να διασφαλίζει την εφαρμογή των διαδικασιών και οδηγιών εργασίας των συστημάτων ISO 9001 και ISO 22000 στο τμήμα του.
  • Άλλα καθήκοντα όπως ορίζονται από τις διαδικασίες του ξενοδοχείου και της εταιρείας.

    Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Δίπλωμα Σχολής Μαγειρικής.
  • Ελάχιστη αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρίας ως σεφ 5 χρόνων. Σχετική εργασιακή εμπειρία σε ξενοδοχείο 4 * ή 5 * θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα.
  • Εργασιακή εμπειρία στα διάφορα είδη εξοπλισμού κουζίνας.
  • Γνώση του συστήματος HΑCCP.
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας.
  • Προηγμένη γνώση των τεχνικών μαγειρικής, ψησίματος και ζαχαροπλαστικής
  • Καλή γνώση υπολογιστών.

Δεξιότητες και Ικανότητες:

  • Ηγετικές και εκπαιδευτικές ικανότητες.
  • Πάθος για αριστεία και αυτοπειθαρχία.
  • Ικανότητα διαχείρισης του προϋπολογισμού.
  • Εξοικείωση με τις βέλτιστες πρακτικές της βιομηχανίας.
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαχείρισης χρόνου.
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση.

Αιτήσεις :

  Οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα με τον τίτλο της επιθυμητής θέσης όχι

  αργότερα από τις 21 Δεκεμβρίου 2018, στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

  personnel.department@louishotels.com

Τηλ. Επικοινωνίας: + 357 22 588219