Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/06/2022

F&B Manager - Σίφνος

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΙΦΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

To νέο 5* Luxury Boutique NOS Hotel & Villas που βρίσκεται στην Σίφνο, αναζητά:

F&B Manager

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 5* Ελλάδας ή εξωτερικού.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και τουλάχιστον μίας δεύτερης ξένης γλώσσας.
  • Ευπαρουσίαστη και επαγγελματική εμφάνιση.
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις, θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά, γνώση και σωστή καθοδήγηση της ομάδας.
  • Άριστη γνώση Η/Υ και ξενοδοχειακών προγραμμάτων.
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες δημοσίων σχέσεων (PR).
Κύρια καθήκοντα:
  • Διασφάλιση θετικής ατμόσφαιρας μεταξύ των μελών της ομάδας.
  • Έλεγχος τήρησης των προτύπων υγιεινής και ασφάλειας.
  • Σωστή καθοδήγηση της ομάδας του και παροχή κατάλληλων συμβουλών.
  • Συμβολή στην ανάπτυξη ικανοτήτων του προσωπικού της ομάδας του.
  • Προγραμματισμός και υλοποίηση περιοδικών συναντήσεων του προσωπικού (meetings) ώστε να ακολουθείται ορθά η πολιτική λειτουργίας του εστιατορίου και να διορθωθούν οποιεσδήποτε αδυναμίες υποπέσουν στην αντίληψή του σχετικά με το service.
  • Πλάνο εργασίας του τμήματος βάσει της κίνησης του ξενοδοχείου, το οποίο ανακοινώνεται όσο το δυνατόν νωρίτερα στο προσωπικό.
  • Καθημερινή ενημέρωση του ημερολογίου του τμήματος με οτιδήποτε υποπέσει στην αντίληψή του (επιθυμίες, παράπονα ή κριτική των πελατών).
  • Μέριμνα για τη συντήρηση και την επισκευή του εξοπλισμού και τη σωστή χρήση των εργαλείων του τμήματός του.
  • Δημιουργία πολιτικής πώλησης και εκπαίδευση του προσωπικού σε αυτή.
  • Καλωσόρισμα των πελατών, διαχείριση όλων των αιτημάτων και παραπόνων με έναν εξαιρετικά επαγγελματικό τρόπο / δημιουργία αρμονικής σχέσης με τους επισκέπτες, διατηρώντας καλό πελατειακό κλίμα.

Παροχές

  • Ευχάριστο πολυτελές περιβάλλον εργασίας.
  • Εκπαίδευση.
  • Εξαιρετικό πακέτο αποδοχών.
  • Προοπτικές εξέλιξης εντός ενός ανερχόμενου ξενοδοχειακού ομίλου.
  • Στολή, Άριστη Διαμονή και 2 γεύματα.
  • Προοπτική 12μηνης απασχόλησης.

Εάν επιθυμείτε να γίνετε μέλος της ομάδας μας, παρακαλώ όπως