Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2019

Βοηθοί Κουζίνας

Εστίαση

Πόλη ΛΕΥΚΩΣΙΑ | Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητούνται υποψήφιες ως Βοηθοί κουζίνας για μόνιμη απασχόληση σε ελληνικό ψητοπωλείο στην Λευκωσία της Κύπρου.

Καθήκοντα:
  • Προετοιμασία των απαραίτητων υλικών και εξοπλισμού.
  • Ψήσιμο/ μαγείρεμα φαγητών χρησιμοποιώντας διάφορες μεθόδους
  • Εξασφάλιση άψογης παρουσίασης του πιάτου, πριν το σερβίρισμα
  • Διατήρηση της υγιεινής και της τάξης της κουζίνας
  • Επιβεβαίωση της κατάλληλης αποθήκευσης των τροφίμων/ υλικών
  • Έλεγχος ποιότητας πρώτων υλών
  • Ενημέρωση υπεύθυνου για παραγγελίες/ ελλείψεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στον τομέα της μαγειρικής και της χρήσης των διάφορων σκευών και εξοπλισμού
  • Γνώση των διάφορων μαγειρικών μεθόδων
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας θεωρείται απαραίτητο προσόν
  • Ικανότητα εφαρμογής διαδικασιών αποστείρωσης
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Διάρκεια Εργασίας: 6 ημέρες/ εβδομάδα
  • Παρέχεται διαμονή με συγκάτοικο του ιδίου φύλου
  • Παρέχονται ασφάλεια και ένσημα
  • Παρέχεται 50 % έκπτωση στα γεύματα
  • Αμοιβή για τη θέση 5€ / ώρα
  • Τύπος Εργασίας: Μόνιμη Απασχόληση