Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/2/2021

Υπεύθυνος Digital Marketing

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο υποψήφιος/α θα πρέπει να έχει το know how και να συμβάλει με την εμπειρία και την γνώση του στην μέγιστη απόδοση των διαφημιστικών εργαλείων που θα χρησιμοποιηθούν.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία & υλοποίηση Email marketing campaigns
  • Σχεδιασμός, υλοποίηση & βελτιστοποίηση digital campaigns (Facebook, Google Ads, κλπ)
  • Προγραμματισμός & κοινοποίηση περιεχομένου στα social media
  • Ανάλυση απόδοσης ενεργειών
  • Διαμόρφωση & υλοποίηση στρατηγικής
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας για την επίτευξη του βέλτιστου αποτελέσματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Marketing, Digital Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή σχετικού αντικειμένου
  • Εμπειρία σε email marketing platforms (Mailchimp, Sendinblue, κλπ)
  • Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Powerpoint, κλπ)
  • Εξαιρετική γνώση αγγλικών
  • Δημιουργική σκέψη
  • Ομαδικό πνεύμα

Θα εκτιμηθούν επίσης:

  • Βασικές γνώσεις Γραφιστικής - Photoshop, Canva, Adobe Premier ή σχετικών εργαλείων
  • Γνώση του Google Data Studio Google Certifications
  • Εμπειρία σε παρεμφερή θέση (portfolio)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο (8.00-16.00)