Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/5/2021

Υπεύθυνος Λογιστηρίου με εμπειρία

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Autospark εταιρεία εμπορίας ανταλλακτικών αυτοκινήτων ταχέως αναπτυσσόμενη, με έδρα τη Θεσσαλονίκη, ζητά Υπεύθυνο Λογιστηρίου με εμπειρία.
Αναζητούμε έναν έμπειρο Λογιστή για να επιβλέπει τις γενικές λογιστικές πράξεις ελέγχοντας και επαληθεύοντας τις οικονομικές μας συναλλαγές

Περιγραφή Θέσης
• Τήρηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας
• Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών
• Έλεγχο υπολοίπων
• Σύνταξη – υποβολή φορολογικών δηλώσεων παρακρατούμενων φόρων (Φ.Π.Α.-Φ.Μ.Υ κλπ)
• Συμφωνίες λογαριασμών
• Διαχείριση συναλλαγών με το εξωτερικό (εμβάσματα, εισαγωγές κτλ.)
• Μισθοδοσία
• Σύνταξη λογιστικών εκθέσεων χωρίς λάθη και παρουσίαση των αποτελεσμάτων τους
• Ανάλυση χρηματοοικονομικών πληροφοριών και σύνοψη οικονομικής κατάστασης

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:
• Πτυχίο ΑΕΙ /ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
• Εμπειρία σε βιβλία Γ’ κατηγορίας
• Άριστη γνώση των Γενικά Αποδεκτών Λογιστικών Αρχών (GAAP)
• Εξοικείωση με τις οικονομικές λογιστικές καταστάσεις
• Πρακτική εμπειρία σε εμπορικά & λογιστικά λογισμικά όπως Entersoft. Η γνώση του συγκεκριμένου προγράμματος θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
• Προχωρημένη γνώση χειρισμού Η/Υ Excel
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Ικανότητες:
• Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
• Δυναμική Προσωπικότητα
• Πνεύμα ομαδικής εργασίας
• Ακρίβεια και έμφαση στη λεπτομέρεια
• Ικανότητα για αριθμούς και ποσοτικές δεξιότητες
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
• Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου
• Αποτελεσματικότητα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
• Σταθερές Αποδοχές σύμφωνα με την αξιολόγηση επιλογής
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης